מערך גבייה אפקטיבי – יסודות לעסק מתפקד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
בניית מערך גבייה לצורך חובות אבודים

גבייה היא הלב הפועם של כל מערכת עסקית וכלכלית. בלי תנועה של כספים אל תוך הארגון, כמעט בלתי אפשרי ליצור קשרים איכותיים ולהביא לכדי שיפור משמעותי במצב הכלכלי של העסק שלכם. המערכת כולה מבוססת על האפשרות להוציא לפועל תהליכי גביית חובות מורכבים, גם של לקוחות שלא נמצאים בישראל. שירות הלקוחות המוצלח מותנה בכמה וכמה גורמים, אבל הוא בעיקר מותנה במיומנות של העובדים המבצעים את משימת הגבייה. כך שמבחינתכם כבעלי עסקים, המטרה הראשונה במעלתה היא להנחיל תרבות ארגונית המקדמת מערך גביית חובות מיומן ומנוסה, שפועל באפקטיביות ואסרטיביות לטובת הלקוחות והעסק שלכם.

מערכת גביית חובות – שלושה כללי יסוד לעבודה אפקטיבית

על מנת להצליח להטמיע מערכת גביית חובות אפקטיבית בעסק שלכם, יש לבסס שלושה עקרונות יסוד מרכזיים:

  1. יסודיות ועקביות – ניהול אחראי של כל המידע שנוגע לעסק שלכם, לפרטים הקטנים ואל מול כלל הלקוחות, יוצר מערכת מאורגנת הבנויה בבהירות ועוזרת לבצע גבייה מקומית כמו גם גבייה בינלאומית, אפילו במקרים בהם הלקוחות מנסים להתחמק.
  2. יצירת ערוצי תקשורת אמינים – נציגים מיומנים ומנוסים, שיודעים איך לבצע שיחות גבייה מבלי לשרוף גשרים עם הלקוחות, ירחקו את המחלוקות מליבת העשייה של העסק שלכם ויאפשרו לעובדים בחברה להתרכז בתקשורת חיובית עם הלקוחות.
  3. שקיפות מלאה – בכל שלבי העבודה השונים של תהליך הגביה, חייבת להיות שקיפות מלאה של אנשי מחלקת הגבייה, אל מול אנשי המקצוע בחברה, הן מבחינת ניהול הכספים והן מבחינת בעיות אסטרטגיות עם לקוחות מסוימים, כדי ליצור מנגנון הפועל באחידות ובלכידות בכל בעיה.

מיומנות מקצועית – היא המפתח לניהול גבייה נכון

אפשר לגבות חובות בדרכים מסורתיות, כמו שיחת טלפון של המזכירה. אבל בחברות גדולות, צריך להשקיע משאבים ליצירת מערכים גדולים ומשומנים, אשר מסוגלים להוריד את כובד האחריות מהמנהלים ומהמזכירות ולאפשר ניהול כספים שוטף, מבלי לפגוע במערכות היחסים עם הלקוחות. והדרך הכי טובה והמקצועית ביותר לבצע את הפעולה הזו, היא על ידי פנייה להקמת מערך גביית חובות בעל ניסיון בתחום, ועם הוכחות מקצועיות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גבייה נכונה ומקצועית
מסייעת לעסק לשגשג

ליצירת קשר