מה עושים כשלקוח לא רוצה לשלם? מדריך לבעל העסק המאותגר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
גביית חובות מלקוח

צינור החיים החשוב ביותר של כל בית עסק, הוא מערך גביית תשלומים. קודם וכל ולפני הכל, כי אתם משקיעים שעות רבות במתן שירותים ללקוחות וחשוב לכם למצוא את עצמכם בסוף החודש עם כסף בחשבון הבנק שיכול לקיים את העסק ואת המשפחה. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם לקוח לא רוצה לשלם ואז עליכם להפעיל מחלקת שירותי גביה לעסקים ולשמור על הזכויות של העסק שלכם מול כל הלקוחות. בכל מה שנוגע לתהליך גביית חובות – הכי חשוב ליצור עבודה ברורה מול הלקוחות שאיתם אתם עובדים, וכך להציג מצב של חברה מקצועית. ועל כן, הדרך לתהליך גביה בינלאומית של חובות אבודים, עובר בחברה מנוסה ומקצועית שיכולה לשרת את הצרכים שלכם בצורה הכי טובה שיש.

איך להתמודד עם בעיות גבייה בעסק קטן?

ההתמודדות שלכם עם תהליך גביה, באופן עצמאי או על ידי שירותי גביה חיצוניים, מבוססת על ארבעה כללי ייסוד מרכזיים, והם:

1.      להגדיר מראש את הסדרי התשלומים – עוד לפני החתימה על הסדרי תשלומים עם הלקוחות שלכם, חושב לפנות אליהם ולהסביר מה הן הדרישות המרכזיות ומה חשוב לדעת על תהליך הגביה. כמובן שמהצד השני, אתם צריכים להגדיר מה הם השירותים הניתנים ומה היא חובתכם כחברה ללקוח.

2.      ליצור מערכת תשלומים קלה ונוחה – ככל וחשוב לכם לעודד את הלקוחות לשמור על שגרת תשלומים נוחה, אתם צריכים להשקיע משאבים ביצירה של מערכת העברת כספים ידידותית למשתמש. כמובן שחשוב להבין את המשמעות של תהליך הטמעה כזה, הן כלכלית והן מבחינת המשימות של מחלקת שירותי גביה לעסקים ובהתאמה להתחיל בניית מערך גבייה שתואם לצרכים שלכם.

3.      לשמור על קשר עם הלקוחות – מהלך החודש, ולא רק עם מועדי התשלומים, אתם צריכים לתקשר עם הלקוחות ולשמוע מה היא מידת שביעות הרצון שלכם. על אחת כמה וכמה אם הלקוחות שלכם הם קבועים ואתם רוצים לשמר מערכת יחסים חיובית לטווח הארוך, מה שהופך את המחויבות שלהם לתשלום לגבוהה יותר, ואת בעיות הגביה לנדירות יותר.

4.      להאציל סמכויות לנותני שירותים מקצועיים – במידה ואתם מתמודדים עם בעיות גביה, ניתן לפנות לעזרתם של נותני שירותי גביה, הן בתור שירותי גבייה בינלאומית והן במקומית.

אל תהססו לבחור את הטוב ביותר לחברה שלכם

 

כמו שאתם רוצים להחזיק את הספקים הכי מקצועיים, כך חשוב לכם להשתמש בשירותים של חברות מקצועיות שיכולות לתמוך בכם בנושאי שירותי גביה. האפשרות ליצור מערכת תשלומים מתפקדת, מקלה על תהליך ההגדלה של בית העסק שלכם ויכולה לפנות לכם יותר זמן להשקיע בפיתוח העסקי והמקצועי. כך שזו היא ההחלטה הכלכלית והמנהלית הכי חשובה שאתם יכולים לקחת לטובת העתיד של החברה שלכם, ולטובת הקשר עם הלקוחות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גבייה נכונה ומקצועית
מסייעת לעסק לשגשג

ליצירת קשר