מה הם השלבים בתהליך העבודה על פניית מערך גבייה?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
בניית מערך גבייה לצורך חובות אבודים

אם כבר כמה וכמה שבועות בוערת בכם המחשבה לבצע שינוי מהותי בהתנהלות של בית העסק, ואתם לא יודעים איפה כדאי להתחיל, רצוי לבחון לעומק את ההיתכנות לבצע שינוי במערכת הגביה של העסק. על פי רוב, זו היא המערכת אשר דורשת את ההשקעה המשמעותית ביותר מבחינת לוחות זמנים של מנהלים בארגון, והיא יכולה ליצור רמת יעילות גבוהה מאוד, אם היא עוברת לידיים של שירותי גבייה מקצועיים. העבודה על גביית חובות אבודים עלולה לגזול משאבים רבים, אבל בה בעת מדובר גם במשימה חשובה מאוד שיכולה לפתח את העסק שלכם מבחינה פיננסית. ולכן אתם רוצים להשקיע מאמצים בתהליך בניית מערך גבייה, אשר ייתן שירות ללקוחות החברה שלכם.

ארבעת השלבים של בניית מערך גבייה לעסק

על מנת שתצליחו להביא לכדי שלמות את העבודות על בניית מערך גבייה לעסק, רצוי לפעול בצורה מסודרת ולתכנן את העבודה שלכם עם אנשי המקצוע. על פי רוב, צוותי העבודה יפעלו לפי ארבעת שלבי העבודה הבאים, על מנת להצליח להביא לידי ביטוי שירותי גבייה מיומנים לעסק שלכם:

  1. הבנת הצורך – רצוי להבין מה הוא הצורך המרכזי של החברה שלכם נכון לרגע זה. האם מדובר על שירותי גבייה בינלאומית או שירותי גבייה של חובות אבודים?
  2. היכרות עם הלקוחות – בשביל שאנשי חברת הגבייה יצליחו לבצע את עבודתם נאמנה, הם צריכים להבין את הלקוחות שלכם לעומק. החל מהיכרות עם תיק לקוח מפורט וכלה בהכרות עם הסכמי העבודה או חוזה השירותים השונים.
  3. התאמת הנציגים – כאשר מדובר על שירותי גבייה בינלאומית, רצוי לבחור נציגים אשר מסוגלים לתת שירות לקוחות בשפה שאותה מדברים הלקוחות של העסק שלכם, בשביל ליצור סטנדרט שירות ברמה הכי גבוהה שיש.
  4. חפיפה והעברת מידע – תהליך העבודה המשותף של בית העסק שלכם עם שירותי גבייה חיצוניים, מתחיל בעבודת חפיפה סיזיפית אנשי החברה החיצונית מקבלים גישה לכל המידע המיוחד והפרטי של הלקוחות שלכם. זאת, בכפוף להסכמי התקשרות בהסכם יסודיות, אשר ישמרו על הפרטיות של הלקוחות שלכם ועל הרמה המקצועית של השירותים של החברה שלכם.

ליווי נכון מתחיל בפרטים הקטנים

בדיוק כמו כל נותן שירותים אחר איתו אתם עובדים על הקמת המחלקות השונות בבית העסק שלכם, גם כאשר מדובר על תהליך בניית מערך הגבייה, צריך לבדוק את כל הפרטים הקטנים לעומק, על מנת לקחת החלטות שמתאימות לכם. במיוחד אם מדובר על לקוחות מורכבים מאוד אשר לא תמיד מעוניינים לשלם, ואתם צריכים להשקיע המון מאמצים בתהליך גבייה אפקטיבי. במיוחד כאשר מדובר על לקוחות בינלאומיים אשר מסרבים לשלם, רצוי להשקיע יותר זמן ויותר משאבים בתהליך החפיפה, על מנת להבטיח שאתם נותנים את הגיבוי המלא לאנשי חברת הגבייה ואיחולים לצפות מהם לקבל תוצאות אפקטיביות מידי חודש בחודשו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גבייה נכונה ומקצועית
מסייעת לעסק לשגשג

ליצירת קשר