איך לייעל את תהליך גביית חובות מהלקוחות שלכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
ייעול תהליך שירותי גבייה

המחלקה הכי חשובה בבית העסק שאותו אתם מנהלים, היא באופן ממש לא מפתיע מחלקת הגבייה. אמנם אתם צריכים מוצר או שירות מנצח, ורוצים להביא לידי ביטוי את תהליך הפרסום המושלם, אבל אם אין לכם דרך לגבות את הכספים מהלקוחות, יהיה קשה עד מאוד לשמור על תזרים מזומנים קבוע ולהגדיל את פעילות החברה במישורים רבים ככל האפשר. ועל כן, כמו עסקים רבים גם בעסק שלכם צריך להבין איך להתחיל תהליך בניית מערך גבייה  או הקמה של מחלקת שירותי גבייה לעסקים. לשם כך, אתם רוצים להבין מה הם האלמנים הכי חשובים בתהליך גבייה, שיעזרו לכם להימנע ממצב של חובות אבודים.

ארבעה טיפים מנצחים לגביה קלה מלקוחות החברה

בכל מה שנוגע לתהליך גביית חובות – הכי חשוב לתת את הדעת על אלמנטים דוגמת:

  1. ניהול זמנים – לתהליך הגביה יש השפעה על כל האלמנטים של פעילות העסק, ולכן אתם רוצים לשמור על קצב עבודה קבוע ולצמצם את העיכובים בתהליך הגביה, כמה שאפשר. ועל כן, יש לבצע הפרדה בין גביה בינלאומית לגביה מקומית, ולתכנן את לוח הזמנים של פעילות המחלקה לפרטי פרטים.
  2. אוטומציה וסיסטמציה – ככל שאפשר לעשות שימוש בכלים טכנולוגים, תהליך הגביה שלכם יהיה הרבה יותר יעיל והרבה יותר אפקטיבי. כך למשל, שימוש במערכת אוטומטית לשליחת חשבוניות ללקוחות, תהיה החלטה מושכלת אחראית בכל מה שנוגע לקבלת תשלומים מלקוחות אחראיים. זו היא הדרך לפנות את הזמן לטובת טיפול בלקוחות בעייתיים שלא רוצים לשלם ולהבטיח שהצוות שלכם יתרכז בבעיות החשובות באמת.
  3. אפיון לקוחות – הבינו מה הם הצרכים של הלקוחות מבחינת השירותים וצרו את תהליכי הגביה המתאימים לכל לקוח. החל מצורת התשלום וכלה בתדירות התשלומים, אי אפשר לבצע גביה אחידה לכל לקוח וצריך להתאים שירותי גבייה ללקוחות שלכם.
  4. חלוקת משאבים נכונה – על מנת לשמור על קצב העבודה המתאים לעסק שלכם, צריך לחלק את המשאבים ואת השקעת המאמצים בהתאמה לפעילות העסקית. ולכן אתם רוצים להבטיח שישנם אנשי מקצוע מיומנים שיכולים לקחת אחריות על אספקטים שונים בתהליך הגביה, ולהתרכז בהם לאורך זמן.

התאמה של מערך גביה – שווה לכם את כל ההשקעה

תהליך בניית מערך גביה הוא תהליך אפיון והתאמה שבסופו תהיה לכם הזדמנות ליצור את התנאים המתאימים ביותר לגביית כספים שהולמת את הדרישות של העסק שלכם, מבחינת לוחות הזמנית לתזרים ולדרישות הלקוחות מבחינת סוג הגביה ותהליך הגביה כולו. בשל העבודה שמדובר על תהליך כל כך רגיש ומקצועי, אתם חייבים לעשות את כל המאמצים לבחור רק את אנשי המקצוע המנוסים והמיומנים ביותר, לאיוש משרות הגביה של העסק שלכם וליצירה של קבוצת אנשים שתוכל להתמודד עם האתגרים המשמעותיים של החברה שלכם בהווה ובעתיד.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גבייה נכונה ומקצועית
מסייעת לעסק לשגשג

ליצירת קשר